Telewizor z Ikei

Telewizor Ikei nie będzie zwykłym odbiornikiem - będzie to produkt all-in-one, czyli… hybryda telewizora z meblem. Takie rozwiązanie ma zadowolić głównie ludzi, których do nerwicy doprowadza plątanina kabli.

Uppleva będzie miał preinstalowane aplikacje do odbioru wideo takie jak YouTube, Video oraz Dailymotion. Każdy będzie także wyposażony w przeglądarkę internetową – krążą plotki że będzie to Opera. Dodatkowo telewizor Ikei będzie miał wbudowany odtwarzacz Blu-ray oraz bezprzewodowy sobwoofer. Firma zapowiada, że nawet najbardziej leniwych skłoni do odrobiny wysiłku dzięki możliwości grania (jednak będą to raczej gry pokroju Angry Birds).

Aplikacje będą zróżnicowane w zależności od kraju sprzedaży, ale w każdym z krajów powinno być ich około 20. Ekrany Uppleva TV będą mieć od 24 do 46 cali i będą podlegały wielu możliwościom personalizacji – od wzorów, przez kolory, po wykończenia. Rozdzielczość oferowana przez telewizory Ikei ma wynosić 1080p, a do podłączania będzie można wykorzystać dwa porty USB, cztery HDMI i jeden dowolny, który sami wybierzemy. Ceny nie zostały jeszcze ustalone dla żadnego z rozmiarów.

Pierwsze kraje, do jakich trafi Uppleva TV to m. in. Fancja, Niemcy, Włochy, Szwecja oraz Polska. W tych krajach telewizory będą dostępne w sprzedaży w przyszłym miesiącu, natomiast w Stanach Zjednoczonych dopiero w przyszłym roku.

Źródło: dvice.com